A prosztata betegség kezelése sikeres lehet, de gyorsan kell cselekedni.
Minden főbb prosztata megbetegedés kezelhető, még prosztata rák is, de ha túl sokáig vár a műtéttel, kezeléssel vagy a sugárterápiával, a kezelés sikerességének esélye jelentősen csökken. A jóindulatú prosztata megnagyobbodás esetében több tanulmány megerősítette, hogy az elzáródás szintén károsítja a hólyagot, ami után a teljes gyógyulás kevésbé valószínű. Ha a prosztata gyulladása krónikus, rendszeres és tartós kezelési eljárásokra van szükség.
A prosztata rendszeres ellenőrzése lehetővé teszi a prosztata betegségek korai felismerését és a megelőző stratégiák kialakítását, csökkentve ezzel a betegség előrehaladásának kockázatát. Hasznos lehet a prosztata kivizsgálásokat a rendszeres egészségügyi ellenőrzésekkel egybekötni az egyéb potenciálisan veszélyes betegségek, például a magas vérnyomás, a magas koleszterinszint és cukorbetegség felismerése érdekében.
Bizonyos értelemben a prosztata a kulcsa a férfiak általános egészségének. A 40 év feletti férfiak számára ajánlott éves egészségügyi kivizsgálást végezni, amely során a prosztatát is ellenőrizni kell, beleértve a PSA tesztet is. Míg az egyszeri PSA-ellenőrzés is ad némi ismeretet, a rendszeres ellenőrzések informatívabbak, mivel megmutatják a PSA-növekedés ütemét. A PSA hirtelen növekedése nagyon hasonlít az autó műszerfalán látható villogó fényre – azt jelzi, hogy valami nincs rendben, ami megfelelő kezelés esetén segít megelőzni a hibás működést. Lehet, hogy külön kell kérnie a PSA-tesztet, mert az orvosok ritkán ajánlják saját kezdeményezéssel. Jegyezze le az eredményeket, és rendszeresen kövesse nyomon azokat.
A PROSZTATA MEGBETEGEDÉS KEZELÉSE – Alternatív kezelési módszerek
Nyilvánvalóan tanácsos egészséges életmódot folytatni az étrend dúsításával (gyümölcsök, zöldségek, természetes étrendkiegészítők), valamint aktív és rendszeres testmozgást végezni. Az aktív életmódot összeköthető a szív- és érrendszeri betegségek, valamint a cukorbetegség kialakulásának alacsonyabb kockázatával. Így a prosztata is egészségesebb lesz, mivel bizonyított, hogy a túlsúlyos és magasabb koleszterinszintű férfiak hajlamosabbak a prosztata rákra. Másrészről, a megfelelő, egészséges és kiegyensúlyozott táplálkozás, kiváló minőségű természetes összetevőkkel dúsítva, szintén kulcsfontosságú tényező a prosztatabetegségek megelőzésében és kezelésében.
A jóindulatú prosztata megnagyobbodás gyakoribb az elhízott férfiaknál, és az elhízott emberek műtéti eljárásai sokkal kockázatosabbak, mint a normál testtömeggel rendelkezőké. A prosztata megbetegedéseit, mint sok más betegséget is, könnyebben lehet megelőzni, mint kezelni. Bizonyos élelmiszerek, ásványi anyagok és vitaminok összefüggésbe hozhatók a lehetséges prosztatabetegségek megelőzésének egyik aspektusával, és hozzájárulnak ezek gyors és sikeres kezeléséhez.
Cink
A cinkhiány kissé különös ok, de tényleg ez felelős bizonyos prosztataproblémákért, és bizonyos esetekben az impotenciaért. Ezért fontos, hogy az étrendje bővelkedjen a cink forrásaiban: például hús, hal, teljes kiőrlésű gabonák, valamint borsó és bab.
B6-, C- és E-vitamin
Közismert, hogy a vitaminok a szervezet megfelelő működésének egyik legfontosabb eleme, és kulcsszerepet játszanak a prosztata megbetegedések kezelésében – amelyre különösen jó hatással vannak a B6-, C- és E- vitaminok. A B6-vitamin elősegíti a kromoszómális törések csökkentését, és ezáltal automatikusan csökkenti a prosztata rák kockázatát.
A többi egészségügyi előnye mellett a C-vitamin pozitív hatással van a prosztatára, megerősíti az immunrendszert és az antioxidánsok hatását. Az E-vitamin jótékony hatással van a véráramra és javítja a vérkeringést (gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik). Ezek a vitaminok az étrend része kell legyenek, és természetes étrendkiegészítőkkel is bejuttathatók a szervezetbe.
MAGNÉZIUM
A magnézium elsősorban a csontok egészségére és a szív-és érrendszerre gyakorolt pozitív hatásairól ismert, azonban ez az ásványi anyag a testben több mint 300 biokémiai folyamatban vesz részt. A tanulmányok kimutatták, hogy a magnéziumbevitel hatékony számos betegség, beleértve a prosztata betegségei esetén is. Rendszeresen és egészséges mennyiségben szedve a magnézium sikeresen segít a megnövekedett prosztata problémák és a prosztata gyulladás bizonyos formái esetén, valamint gyulladásgátló hatása van és elősegíti a prosztata betegség kezelését.
A magnézium megtalálható olyan élelmiszerekben, mint a spenót, a tökmag, a mandula, a joghurt, az avokádó, a füge, a banán, és az olyan természetes étrendkiegészítőkben, mint például a REGEN50.
Paradicsom (antioxidáns likopin)
Úgy tudni, hogy az antioxidánsok megvédik a test sejtjeit a rákot okozó anyagoktól. A gyümölcsökben és zöldségekben található fő antioxidánsok az A-, C- és E-vitaminok, valamint a paradicsomban található likopin. A két leghatékonyabb antioxidáns az E-vitamin és a likopin. Tanulmányok kimutatták, hogy azok, akik sok paradicsomot esznek, kevésbé vannak kitéve bizonyos típusú rákok kockázatának, különösen a prosztata rák esetén. A paradicsom hatékonyabb feldolgozva vagy főzve, mivel kevés olajon felmelegítve elősegíti a likopin felszabadulását a paradicsom bőréből, ez pedig megkönnyíti a felszívódást.
A szabalpálma
A szabalpálma növény az Egyesült Államok délkeleti részén nő, és kimutatták, hogy csökkenti az 5-alfa-reduktáz aktivitását, az előrehaladás tényezőit és a jóindulatú prosztata megnagyobbodás általános tüneteit okozó gyulladásgátlók aktivitását. Egy a New England Journal of Medicine-ben megjelent tanulmány ugyan megkérdőjelezi a hatékonyságát; sok beteg elmondása szerint a növény valóban segített nekik.
Csalán
A csalánt már régóta használják gyógyításra, különösen Európában. A húgyúti problémákkal küzdő férfiak évszázadok óta használják ezt a növényt a prosztata betegségek kezelésére, a medence fájdalmainak és a vizelés során fellépő fájdalom enyhítésére, valamint más húgyúti problémák kezelésére. Nyugtatóan hat a húgyúti rendszerre, és azoknak is segítik, akik prosztataproblémákban szenvednek.
A csalán a gyulladáscsökkentő hatásán túl diuretikum is, amely kiváló gyógyszerként szolgál a prosztata okozta problémákkal szemben, beleértve a prosztata gyulladást és a prosztata megnagyobbodását (jóindulatú prosztata megnagyobbodás). Bár önmagában is alkalmazható, más gyógyszerekkel és természetes étrendkiegészítőkkel együtt csodákat tehet.
Testmozgás
A rendszeres testmozgás fontos a jó egészség megőrzéséhez, és fontos szerepet játszik számos betegség kialakulásának kockázatának csökkentésében is. Egy az Egyesült Államokban nemrégiben elvégzett tanulmány kimutatta, hogy azoknak a férfiaknak, akik hetente csak 3 órát mozognak, 70%-kal kevesebb esélyük van a prosztata rák kialakulására. A testmozgás elősegíti az egészséges testsúly fenntartását, különösen az egészséges táplálkozás mellett.
Az úgynevezett „sörhas”, amely a túlsúlyos férfiakra jellemző, erősen kapcsolódik a szívroham és a sztrók fokozott kockázatához. Ezért legalább 30 percig, hetente legalább öt alkalommal, végezzen közepes intenzitású testmozgást.
Ne feledje, hogy a testmozgás nem csak kalóriákat éget, hanem az anyagcsere sebességét is növeli, akár 12 órával a testmozgás után is. Éppen ezért a napi kétszeri testmozgás különösen hasznos, ha aktívan fogyni próbál.
Dohányzás
Bár a dohányzás nem okoz azonnali prosztata megbetegedést, húgyhólyag- és vesedaganathoz vezethet, és mivel károsítja az ereket, zavarja a merevedést és szexuális rendellenességeket eredményezhet.
SPECIÁLIS TERMÉSZETES TERMÉKEK
Ennek a módszernek az alkalmazása az utóbbi időben nőtt meg ártalmatlansága és hatékonysága miatt, ha prosztataproblémákról vagy alacsony/mérsékelt intenzitású impotenciáról van szó. A legnépszerűbb speciális étrendkiegészítők, amelyek sikeresen segítik a prosztata működését és csökkentik vagy teljesen megszüntetik a merevedési zavart, a REGEN50 és a REGEN50 STRONG, a természetes étrendkiegészítők és krémek német gyártójától, a Nutrilago®-tól.
Számos egyéb kiegészítő terápia véd a prosztata rák ellen, de ezek esetén hiányoznak a statisztikai és referencia-bizonyítékok ahhoz, hogy ezeket magabiztosan ajánlani tudjuk kezelési formákként. Az „alternatív” terápiák némelyike általában a szóján, a zöld teán, a sárgabarackon és a gránátalmamagon alapuló étrendeken nyugszik. A rákos betegek nagyon érzékenyek az úgynevezett „alternatív” kezelésekre, amelyek közül soknak nincs orvosi vagy tudományos alapja. Bizonyos esetekben ezen alternatív terápiák némelyike ártalmas lehet, mivel ellentmondanak az orvosok által már felírt gyógyszereknek. Ezért fontos, hogy bármilyen alternatív terápia megkezdése előtt kérjen tanácsot orvosától.